۱۰ ترفند برای ماندن کاربر در سایت

کاربران چطور در سایت بیشتر بماند ؟

از سال ۲۰۱۳ گوگل به پارامتر زمان حضور کاربر در سایت برای سئو اهمیت میدهد. که اصطلاحا به آن bounce rate هم می گویند. در زیر به نکاتی اشاره میکنیم که برای نگه داشتن کاربر در صفحات از اهمیت خاصی برخوردار است.

این روش ها به قرار زیر هستند.

  1. نمایش درست سایت در تمامی مرورگرها:

بسیاری برای کتهش هزینه و زمان اجرا بر این موضوع توجه لازم را نمیکنند و این باعث میشود کاربر از حضور در صفحه شما انصراف دهد و برای رسیدن به پاسخ به سایت هار دیگر مراجعه کند. پس همیشه این را در نظر داشته باشید که پس از پایان کار طراحی سایت تان حتما آنرا در مرورگر های مختلف مانند Chrome, IE, Firefox, Safari و حتی Opera مورد بررسی قراردهید و مشکلات ممکنه را برطرف نمایید.

  1. استفاده نکردن موسیقی در زمینه سایت:

این را درنظر داشته باشید که همیشه تمام کاربران از موسیقی انتخابی شما حس خوشایندی نخواهند یافت و بسیاری از کاربران به دلیل سرعت کم سیستم و یا هر دلیل شخصی دیگری تمایل به شنیدن موسیقی اجباری از سوی سایت شما ندارند. و این خود دلیلی برای خروج کاربر ار سایت شما میشود.

images

  1. استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط:

زمانی که کاربری از طریق موتورهای جستجو به سایت شما هدایت میشود ، دلیلش کلمات کلیدی است که شما برای مطلبتان معرفی کردید. یقینا کاربر برای یافتن پاسخ خود به سایت شما آمده و درصورتی که با مطلبی نامرتبط مواجه شوید سایت شما را ترک میکند.

index

  1. محتوای مناسب و کاربردی:

بزرکترین امتیاز هر سایتی برای موفقت داشتن مطالب ناب و منحصر بفرد است. یقینا تا به امروز مطالب زیادی درمورد اهمیت محتوا در سایت خوانده اید. از سال ۲۰۱۳ با توجه به الگوریتم های قدرتمند گوگل ، فکر تقلب رو از سر خودتون بیرون کنید.

  1. بروزرسانی مرتب و مداوم سایت:

درست است که درج مطالب جدید درسایت از اهمیت زیادی برخوردار است اما این را فراموش نکنید که وروداطلاعات به صورت یکجا و به یکباره درسایت آنقدر بر بازدید سایت تاثیر ندارد که ورود مرتب اما کم کم مطالب در سایت بازدید سایت را افزایش خواهد داد.

با اینکار سایت شما همواره از سوی موتورهای جستجو سایتی همواره پویا و فعال محسوب میشود

  1. استفاده درست از فرم:

از فرم برای ایجاد ارتباط و جمع آوری اطلاعات از کاربران استفاده کنید ، اما این نکته را از یاد نبرید که فرم های طولانی و متعدد باعث میشود که سایت شما جذابیت خود را از دست دهد.

  1. استفاده از تصاویر گرافیک در طراحی:تصویر گرافیک نمودار

تصویر از بهترین راه ها برای انتقال پیام و مفاهیم است، همواره تلاش کنید بوسیله استفاده از تصاویر مناسب مفهوم کلی محتوای صفحه را به کاربر انتقال دهید.

اینکار نه تنها به جذابت صفحه شما می افزاید بلکه به انتقال مفاهیم سایت کمک بسزایی میکند.

 

  1. استفاده از شورت فیلم:

از متد های جدید برای حفظ کاربرد در صفخات انتشار ویدئو مرتبط با محتوا در صفحه است. با این کار هم بر جذابیت تصویری سایت افزوده اید، هم در انتقال مفاهیم موفق تر عمل کرده اید و هم کابر را برای زمان بیشتری در صفحه نگه داشته اید.

  1. پیشنهاد مطالب مرتبط

نکته ای که در نگهداشتن کاربر درسایت بسیار پر اهمیت است استفاده لیست پیشنهادی مطالب مرتبط در انتهای مطلب است که هرگز از آن قافل نشوید

  1. توضیح و لینک دادن کلمات و اصلاحاتی که خاص هستند

در تلاش باشید تا کلمات کاربردی هر مطلب را در قالب مطلبی جداگانه مورد بحث و بررسی قرار دهید ، زیرا بسیاری از کاربران در مطالعه یک مطلب نیاز به توضیح در مورد بعضی اصطلاحات و کلمات دارند.

 

درباره مرضیه سلیمانی

موارد جالب

معرفی چندین افزونه برتر و محبوب وردپرس

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت تم لاین علیرضا هستم از تیم تم لاین بایک ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *