راه اندازی اصولی کسب و کار اینترنتی

/, افزایش فروش, بازاریابی اینترنتی/راه اندازی اصولی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی اصولی کسب و کار اینترنتی

توسط | ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۰:۵۹:۲۰ بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۵|آموزش ویژه, افزایش فروش, بازاریابی اینترنتی|بدون ديدگاه

هر روز خبر راه اندازی سایت های جدیدی را می شنویم و کسب و کار اینترنتی روز به روز داغ تر می شود. در کسب و کار اینترنتی هر روز شاهد سودهای بسیار زیادی هستیم. میدانم شما هم ورود به این منبع درآمد هیجان انگیز را دوست دارید تا بتوانید به تمام آرزوها و خواسته های خودتان از طریق سود آن برسید.

حتما بخونید : بهترین افزونه ها برای ساخت فروشگاه اینترنتی وردپرس

پرداختن به تحقیقات قبل از شروع هر کاری نیاز است.

خوب ما علاوه بر اینکه باید به بازار برویم و تحقیقات لازم را انجام بدهیم در تحقیقات خودمان باید از روشهای دیگری هم برای شروع کسب و کار اینترنتی استفاده کنیم. اگر بدانیم که مردم چقدر هر کلمه ای را در اینترنت جستجو می کنند خیلی خوب می شود. فرض کنید یک فروشگاه اسباب بازی می خواهیم راه اندازی کنیم. چقدر خوب می شود اگر می دانستیم که عبارت اسباب بازی را مردم چندبار در طول یک ماه جستجو می کنند. برای شما خبر خوبی دارم! خوشبختانه با استفاده از یک ابزار کاملا رایگان و حرفه ای می توانید به راحتی پی ببرید که هر ماه هر عبارتی در گوگل چقدر جستجو میشود. می توانید دقیقا با استفاده از ابزار Keyword Planner متوجه بشوید که هر عبارت در google چقدر سرچ میشود.

کسب و کار اینترنتی اصولی

Keyword Planner چیست؟

یک ابزار که توسط گوگل راه اندازی شده و رایگان هست و برای تبلیغاتی کلیکی گوگل استفاده می شود. کافیه یک اکانت جیمیل داشته باشید تا بتوانید از این سرویس استفاده کنید و از این ابزار فوق العاده به راحتی استفاده کنید. یک مشکلی در استفاده از این ابزار آنلاین هست ، شما نمی توانید از این سرویس با آی پی ایران استفاده کنید و فقط از این سرویس آی پی غیر از ایران می تواند استفاده کنند.

Keyword Planner برای بهینه سازی سایت

تقریبا می شود گفت برای بهینه سازی یک سایت تمام سئو کاران از Keyword Planner قبل از هرکاری استفاده می کنند. پس شما هم برای اینکه در اینترنت بازار هدف خودتان را بسنجید باید با این ابزار آشنا باشید که ببینید اندازه اش چقدر هست و قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی حتما با این ابزار کار کنید تا با آگاهی وارد بازاری که می خواهید وارد شوید. با این روش علاوه بر اینکه اندازه در اینترنت بازار را می سنجید ، به خوبی متوجه می شوید که برای بهینه سازی سایت و اینکه تا سایتتان به صفحه اول گوگل هدایت شود ، دقیقا باید روی چه عباراتی کار کنید. مثلا ما یک شرکت طراحی سایت هستیم و تصور می کنیم که بیشترین جستجو را عبارت طراحی وب سایت دارد ، در صورتی که توسط مردم عبارت طراحی سایت بیشتر جستجو می شود. شاید بیشترین جستجو مربوط به عبارت شبیه به عبارت شما باشد اما شما تصور کنید عبارت شما بیشتر جستجو میشود.

ویژگی های فردی ما در موفقیت کسب و کار اینترنتی

ویژگی های فردی ما یکی از مهم ترین عوامل در شکست یا پیروزی یک کسب و کار اینترنتی می باشد. به نظر من چیزی که از مهارت و تخصص در زمینه کسب و کار اینترنتی بسیار مهم تر است ویژگی های فردی ما می باشد. میدانم خیلی از شما دوستای خوبم که در حال مطالعه این مقاله هستید ، می خواهید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و شاید چندین ماه و یا حتی شاید چندین سال باشد که در این فکر هستید تا از مشکلات مالی خودتان رهایی پیدا کنید. اگر به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی تا چندین ماه پیش بودید ، با راه اندازی سایت خودتان امروز صاحب یک کسب و کار اینترنتی با چندین ماه سابقه بودید و سایتتان هم یک سری عضو داشت و یک سری هم از شما خرید کرده بودند. قبول دارم برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین باید سرمایه خودتان را در این راه هزینه کنید و برای شما ریسک دارد که آیا به درآمد برسید یا نرسید. باید ریسک کنید اگر می خواهید وارد اینکار شوید. هم احتمال شکست وجود دارد و هم احتمال پیروزی وجود دارد. اما جریمه اشتباه شدن در اینترنت بسیار کمتر از دنیای واقعای می باشد و این نکته بسیار مهمی است و به سرمایه خیلی کمتری نیاز دارد.

بررسی پیروزی در کسب و کار اینترنتی

اگر پیروز شوید که عالی می شود. یک زندگی با امکاناتی که همیشه آرزو داشتید و یک درآمد عالی دارید و در اختیار خواهید داشت. دیگر مجبور نیستید برای یک مرخصی گرفتن هزارو یک دلیل بیاورید تا کارفرمایتان به شما مرخصی بدهد و برای دیگران کار کنید. از ماهی چندصد هزار تومان تا ماهی چند میلیارد هم می تواند باشد. میزان پیروزی ما می تواند متفاوت باشد. اندازه پیروزی ما بستگی به نحوه عملکرد ما دارد. متاسفانه اکثر افراد تصور می کنند داشتن یک سایت که محصولاتی قرار بدهیم و بفروشیم یعنی کسب و کار اینترنتی. تنها بخشی از یک کسب و کار اینترنتی داشتن سایت می باشد. زمان راه اندازی سایت قبل از داشتن سایت ، و باید کارهای خیلی مهمی بعد از راه اندازی سایت انجام شود. میزان پیروزی ما افزایش پیدا می کند اگر این کارها به درستی انجام شود. اکثر سایتها در اینترنت ادعا می کنند که در خانه روزی ۱ ساعت با اینترنت کار کنید و ماهی x تومان درآمد بدون هیچ سرمایه کسب کنید. فریب این افراد را نخورید. یک سری از افراد هم کسب و کار اینترنتی را داشتن یک سایت می دانند و کمی بیشتر می دانند و آموزش دادن راه اندازی یک سایت را در آموزشهای خودشان کسب و کار اینترنتی می دانند. من در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی یک آموزش خیلی حرفه ای طراحی کردم که باید به شما دوستای خوبم بگم این آموزش می تواند از ضررهای چندین میلیونی شما را در امان نگه دارد و فوق العاده هستش و به شدت میزان پیروزی شما را افزایش دهد.

بررسی شکست در کسب و کار اینترنتی

ما فرض می کنیم که پس از راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی متاسفانه در آن شکست خوردیم. چه اتفاقی می افتد؟ نگران ، افسرده ، افسوس! خیلی پشیمانم. ای کاش در این راه پولم را هزینه نمیکردم. افراد ضعیف دقیقا این دیدگاه را دارند. اما از دیدگاه افراد موفق یکبار قضیه را نگاه کنیم. ما شکست خوردیم حالا پیش خودمان می گوییم که در کجاها در طی این مسیر اشتباه کردم؟ چه چیزهایی در حقیقت اتفاق افتاد و چه تصوراتی داشتم؟ در اینجا ما مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی را یکبار تجربه کردیم. این یعنی یک امتیاز بزرگ! تجربه داشتن یک کسب و کار اینترنتی امتیاز بزرگ ما می شود و در طی این مسیر با مشکلات احتمالی که امکان دارد پیش بیاید آگاهی کامل داریم. یعنی اگر بار دیگر به عقب برگردیم دیگر می دانیم چه کارهایی را انجام ندهیم و چه کارهایی را انجام دهیم. چه کارهایی نادرست و چه کارهایی درست هستند. حالا که ما با یک همچین امتیاز بزرگی روبرو هستیم اگر از این کار دست بکشیم آیا حیف نیست. آیا حیف نیست چندین ماه هزینه کردیم و وقت گذاشتیم تا یک امتیاز بزرگ را بدست بیاوریم حالا به همین راحتی رها کنیم؟؟ اینبار با این تفاوت که دیگر یک فرد با تجربه شده ایم دوباره شروع می کنیم و یک فرد آگاه در این زمینه هستیم و دیگر اشتباهات گذشته را تکرار نمی کنیم و اینبار موفق می شویم.

صحبت پایانی

هر روز در ایران کسب و کارهای اینترنتی زیادی راه اندازی می شود اما چون هیچ آگاهی نسبت به کسب و کار اینترنتی ندارند تعداد کمی از آنها به موفقیت می رسند و اگر شکست می خورند دیگر کار را ادامه نمی دهند. من بارها در طی این ۸ سال شکست خوردم. بارها با سرزنش اطرافیانم روبرو شدم که دنبال یک کار کارمندی باشم و اینکار را رها کنم. اما کسب و کارهای اینترنتی مختلفی داشتم و هیچ وقت عقب نشینی نکردم و گاهی به موفقیتهای مالی خیلی خوبی میرسیدم و گاهی شکست میخوردم.الان هم درآمد عالی از اینترنت دارم که در حال نوشتن این مقاله هستم. کلید کار شما این هستش که حتی اگر قرار باشد شکست بخورید شروع کنید. به شرط آنکه عقب نشینی نکنید و روحیه شما قوی باشد.

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه